Vi står altid
klar at hjælpe

Udfyld kontaktformularen så kontakter vi dig - inden for 24 timer
eller find nummeret på din afdeling i oversigten nedenfor

Kunderservice

Ved henvendelse vedr. din aftale, leverandør eller faktura, kontakt din afdeling.

Find afdeling

Ny kunde

Vil du vide mere om vores løsninger, kontakt os på

56 56 06 36

Borgervask

Er du visiteret til vask og har spørgsmål til din vaskeordning, kontakt os på

44 22 07 07

Bogholderi

Ved henvendelse vedr. betalingsforhold, kontoudtog, rykkere mm. kontakt os på

39 75 02 10
Aalborg

De Forenede Dampvaskerier
Svendborgvej 17
9220 Aalborg Ø

Tlf.: 98 15 73 88
E-mail: aalborg@dfd.dk

CVR: 16 96 30 38
SE: 35 45 78 79

Åbningstider:
mandag-torsdag: 7-15
fredag: 7-14.30

Maribo

De Forenede Dampvaskerier
Maglemervej 48
4930 Maribo

Tlf.: 54 78 14 88
E-mail: maribo@dfd.dk

CVR: 16 96 30 38
SE: 12 15 12 25

Åbningstider:
mandag-torsdag: 8-15
fredag: 8-14.30

Roskilde - Borgervask

De Forenede Dampvaskerier
Sdr. Ringvej 18
4000 Roskilde

Tlf.: 44 22 07 07
E-mail: borgervask@dfd.dk

CVR: 16 96 30 38
SE: 17 42 48 82

Åbningstider:
mandag-torsdag: 8-15
fredag: 8-14

Skovlunde

De Forenede Dampvaskerier
Meterbuen 35
2740 Skovlunde

Tlf.: 44 91 56 11
E-mail: skovlunde@dfd.dk

CVR: 16 96 30 38
SE: 35 45 78 87

Åbningstider:
mandag-torsdag: 7.30-15.30
fredag: 7.30-14

Vejen

De Forenede Dampvaskerier
Vestergade 10
6600 Vejen

Tlf.: 75 36 06 88
E-mail: vejen@dfd.dk

CVR: 16 96 30 38
SE: 12 15 21 24

Åbningstider:
mandag-torsdag: 8-15
fredag: 8-14.30

Vejle

De Forenede Dampvaskerier
Lille Grundet Hulvej 10
7100 Vejle

Tlf.: 44 22 33 42
E-mail: vejle@dfd.dk

CVR: 16 96 30 38
SE:

Åbningstider:
mandag-torsdag: 8-15
fredag: 8-14

Herning

De Forenede Dampvaskerier
Nr Lindvej 34
7400 Herning

Tlf.: 70 10 16 66
E-mail: herning@dfd.dk

CVR: 16 96 30 38
SE: 11 81 82 50

Åbningstider:
mandag-torsdag: 8-16
fredag: 8-15

Kolding

De Forenede Dampvaskerier
Jernet 29-31
6000 Kolding

Tlf.: 54 76 05 00
E-mail: kolding@dfd.dk

CVR: 16 96 30 38
SE:

Åbningstider:
mandag-torsdag: 8-16
fredag: 8-15.30

Lyngby

De Forenede Dampvaskerier
Nørgaardsvej 24
2800 Lyngby

Tlf.: 45 88 47 11
E-mail: lyngby@dfd.dk

CVR: 16 96 30 38
SE: 16 96 30 38

Åbningstider:
mandag-torsdag: 8-16
fredag: 8-15.30

St. Heddinge

De Forenede Dampvaskerier
Bjælkerupvej 35
4660 St. Heddinge

Tlf.: 56 50 24 80
E-mail: sthed@dfd.dk

CVR: 16 96 30 38
SE: 12 15 27 28

Åbningstider:
mandag-torsdag: 8-16
fredag: 8-15.30

Hadsten

De Forenede Dampvaskerier
Over Hadstenvej 25
8370 Hadsten

Tlf.: 86 98 03 96
E-mail: hadsten@dfd.dk

CVR: 16 96 30 38
SE: 16 87 40 86

Åbningstider:
mandag-torsdag: 8-16
fredag: 8-15

Maribo

De Forenede Dampvaskerier
V. Henriksens Vej 6
4930 Maribo

Tlf.:44 22 55 60
E-mail: crmar@dfd.dk

CVR: 16 96 30 38
SE: 31 04 02 80

Åbningstider:
mandag-torsdag: 8-16
fredag: 8-15.30

Odense

De Forenede Dampvaskerier
Teknikvej 51
5260 Odense S

Tlf.: 66 15 81 25
E-mail: odense@dfd.dk

CVR: 16 96 30 38
SE: 12 15 14 11

Åbningstider:
mandag-torsdag: 8-16
fredag: 8-15.30

Skovlunde

Skovlunde
De Forenede Dampvaskerier
Meterbuen 14
2740 Skovlunde

Tlf.: 39 62 10 11
E-mail: hellerup@dfd.dk

CVR: 16 96 30 38
SE: 81 63 76 28

Åbningstider:
mandag-torsdag: 8-16
fredag: 8-15.30

Hadsten

De Forenede Dampvaskerier
Over Hadstenvej 25
8370 Hadsten

Tlf.: 86 98 03 96
E-mail: hadsten@dfd.dk

CVR: 16 96 30 38
SE: 16 87 40 86

Åbningstider:
mandag-torsdag: 8-16
fredag: 8-15

Køge

MåtteXpressen
Værkstedsvej 19
4600 Køge

Tlf.: 70 33 43 35
E-mail: mail@mxp.as

CVR: 27 37 99 31
SE:

Åbningstider:
mandag-torsdag: 8-16
fredag: 8-15

Odense

De Forenede Dampvaskerier
Teknikvej 51
5260 Odense S

Tlf.: 66 15 81 25
E-mail: odense@dfd.dk

CVR: 16 96 30 38
SE: 12 15 14 11

Åbningstider:
mandag-torsdag: 8-16
fredag: 8-15.30

Aalborg

DFD Hygiejne
Jellingevej 10
9230 Svenstrup J

Tlf.: 98 13 29 00
E-mail: info@firststep.nu

CVR: 30 73 12 55
SE:

Åbningstider:
mandag-torsdag: 8-16
fredag: 8-15

Skovlunde

De Forenede Dampvaskerier
Meterbuen 14
2740 Skovlunde

Tlf.: 39 62 10 11
E-mail: hellerup@dfd.dk

CVR: 16 96 30 38
SE: 81 63 76 28

Åbningstider:
mandag-torsdag: 8-16
fredag: 8-15.30

Få DFD-NYT direkte
i din indbakke